CED 2019 Yaz Faaliyet Raporu

A. ARAZİ ÇALIŞMASI ( 14 EYLÜL 2019 )

14 Eylül 2019 tarihinde Coğrafya Eğitimi Derneği ve Oluşum Eğitim Kurumları işbirliğiyle Ödemiş (İzmir) Arazi Çalışmasını gerçekleştirdik. Ödemiş ve yakın çevresinin hem beşeri hem de fiziki özellikleri konusunda yapılansaha çalışması tüm katılımcıların memnuniyetiyle sonuçlandı.

B. 2. ULUSLARARASI GENÇ SOSYAL BİLİMCİLER KONFERANSI (ICYSS) (21-26 AĞUSTOS 2019)

21- 26 Ağustos tarihleri arasında Sırbistan’da 2.si düzenlenen ICYSS (Uluslararası Genç Sosyal Bilimciler Konferansı) 2019’da Türkiye temsilciliğini Gökçe PEKMEZCİ’nin, takım liderliğini de Yusuf OĞUZ’un yaptığı ekibimiz coğrafya poster yarışmasından bronz madalya, psikoloji alanında poster yarışmasını kazanmış ayrıca jüri özel ödülünü almıştır. Tarih alanında da jüri özel ödülünü alan ekibimiz, konferansta ülkemizi başarılı bir şekilde temsil etmiştir.

04 – 09 Ağustos 2020 tarihlerinde organizasyonun 3.sü derneğimiz koordinasyonunda İzmir’de gerçekleştirilecektir.

 

 

C. 13. ULUSLARARASI YER BİLİMLERİ OLİMPİYATI (IESO) (26 AĞUSTOS – 03 EYLÜL 2019)

Türkiye ulusal takımımızın bir önceki yıl 3 bronz madalya kazandığı ve bu yıl ikinci kez katıldığımız 13. Uluslararası Yer Bilimleri Olimpiyatı’ndan 1 bronz madalya ve ödüller ile döndük. G. Kore’de gerçekleştirilen ve 41 ülkeden 181 lise öğrencisinin katıldığı organizasyonu Kaan ERTAN bronz madalya kazanarak tamamladı. Ek olarak Uluslararası Takım Saha Araştırması bilimsel sözlü sunumlarında Ege BEYTEKİN 2.lik ödülünün, Zehra TAŞKOPARAN 3.lük ödülünün sahibi oldu. Yer Bilimleri Projesi bilimsel poster sunumlarında ise Ege BEYTEKİN 3.lük ödülünü elde etti. Ülkemizi başarıyla temsil eden ulusal takım üyelerimizi ve takım liderlerimiz Çağdaş YÜKSEL ve Ozan İLTER’i tebrik ediyoruz.