CED 2020 İLKBAHAR FAALİYET BÜLTENİ

 

A. MEB ÖĞRETMEN YETİŞTİRME ve GELİŞTİRME GENEL MÜDÜRLÜĞÜ (ÖYGM) ‘’COĞRAFYA EĞİTİMİ’’ KİTABI

MEB ÖYGM bünyesinde Coğrafya Eğitimi Derneği (CED), Türk Coğrafya Kurumu Derneği (TCK) ve Jeomorfoloji Derneği (JD) işbirliğinde hazırlanan “Coğrafya Eğitimi – Coğrafya Öğretmenleri Mesleki Gelişim Eğitimi (Temel Düzey)” kitabına katkı sağlamamıza imkan tanıyan bakanlığımıza teşekkürlerimizi sunarız. Kitabın yazar grubunda yer alan derneğimiz üyeleri Çağdaş Yüksel, Uğur Elmacı, Engin Kahyaoğlu, Şenol Erten, Işın Erdoğan, Hatice Özgün, Uğur Türe, Adnan Kocabuğa, Murat Çokseyrek ve Berivan Aslan meslektaşlarımıza katkılarından dolayı teşekkür ederiz. Coğrafya camiamıza hayırlı olması dileklerimizle.

Kitaba ulaşmak için tıklayınız.

B. CED ÇEVRİMİÇİ SEMİNER GÜNLERİ (13 Nisan – 05 Haziran 2020)

Coğrafya Eğitimi Derneği Çevrimiçi Seminer Günlerini COVID-19 salgını nedeniyle evden çıkamadığımız bu dönemde gerçekleştirerek, meslektaşlarımızın bu süreci daha verimli geçirebilmeleri için katkı sağlamaya çalıştık. Seminer günleri kapsamında gerçekleştirilen 21 sunuma http://tceder.org/ced-egitim-materyalleri/ internet sayfamızdan ulaşılabilmektedir.

 

C. CED SOSYAL MEDYA SÖYLEŞİLERİ

        1. CED INSTAGRAM SÖYLEŞİLERİ (08 – 16 Haziran 2020)

Herkes İçin Coğrafya anlayışı ile oluşturmaya gayret ettiğimiz söyleşilerimizde coğrafya bilimi ve eğitimi, eğitim, ekoloji, doğa, doğa eğitimi, gezi, edebiyat vb. konularda geniş bir yelpaze oluşturmayı amaçlayarak Instagram söyleşilerini gerçekleştirdik. Söyleşileri CED Instagram hesabı üzerinden ve CED Youtube Kanalından izlenebilmektedir. 

 

          2. CED YOUTUBE SEMİNERİ (18 Haziran 2020)

Coğrafya Eğitimi Derneği ve Koç Okulu iş birliğiyle 18 Haziran 2020/Perşembe günü saat 20.00’de İTÜ AYBE öğretim üyeleri Prof. Dr. Celal Şengör, Prof. Dr. Cengiz Yıldırım, Doç. Dr. Tolga Görüm ile Çağdaş Yüksel ve Engin Kahyaoğlu’nun katılımıyla Youtube kanalı canlı yayınında “Coğrafya ve Coğrafya Eğitimi” başlıklı söyleşi gerçekleştirildi. Söyleşi CED Youtube Kanalından izlenebilmektedir.