CED 2020 KIŞ FAALİYET BÜLTENİ

A. ULUSLARARASI GENÇ SOSYAL BİLİMCİLER KONFERANSI (ICYSS) TÜRKİYE PROJE SEÇİMLERİ

Uluslararası Genç Sosyal Bilimciler Konferansı (ICYSS) öğrencilerin coğrafya, tarih, psikoloji, sosyoloji ve ekonomi alanlarında araştırma projelerini sunacakları özel bir yarışmadır.

25 – 26 Haziran 2021 tarihlerinde dördüncüsü ÇEVRİM İÇİ gerçekleştirilecek olan organizasyonun Türkiye koordinatörlüğü Coğrafya Eğitimi Derneği (CED) tarafından yürütülecektir. Katılım süreciyle ilgili çalışmalara başlanmıştır. 

 

 

 

B. E-TWINNING PROJESİ EĞİTİMİ (13 ŞUBAT 2021)

İTÜ Geliştirme Vakfı İzmir Okulları ev sahipliğinde ülkemizin farklı bölgelerinden 9 okulun öğretmen ve öğrencilerinin yürüttüğü “DEPREM UYARIR, BİLİNÇ KURTARIR” sloganı ile hayata geçirilen e-twinning projesine, Coğrafya Eğitimi Derneği (CED) olarak üyemiz Dr. Ufuk SÖZCÜ’nün “Deprem Okuryazarlığı” başlıklı çevrim içi eğitimi 13 Şubat 2021 tarihinde gerçekleştirildi.

 

 

 

 

 

C. TÜRKİYE’NİN AFET RİSK YÖNETİMİ 23. YUVARLAK MASA TOPLANTISI (26 ŞUBAT 2021)

Ortadoğu Teknik Üniversitesi Afet Yönetimi Uygulama ve Araştırma Merkezi Türkiye’nin Afet Risk Yönetimi 23. Yuvarlak Masa Toplantısı’na Coğrafya Eğitimi Derneği’ni temsilen Dr. Ufuk Sözcü sözel bildiri ile katılmıştır. Kendisine teşekkür eder, başarılarının devamını dileriz.

 

 

 

 

 

D. TOKAT COĞRAFYA ÖĞRETMENLERİ BULUŞMASI (27 ŞUBAT 2021)

 Coğrafya Eğitimi Derneği yönetim kurulu olarak 27 Şubat tarihinde Tokat ilinde görev yapan meslektaşlarımız ile çevrimiçi ortamda bir araya gelerek, derneğimiz ve coğrafya eğitimine ilişkin toplantı gerçekleştirildi.

 

E. CED AİLESİ BULUŞMASI (08 MART 2021)

Coğrafya camiamızdaki gelişmeleri paylaşmak, CED ailesi olarak üretimlerimiz ve üreteceklerimiz üzerine değerlendirmeler yapmak amacıyla 08 Mart 2021 çevrim içi bir buluşma gerçekleştirdik.