CED 2020 YAZ FAALİYET RAPORU


A. ULUSLARARASI GENÇ SOSYAL BİLİMCİLER KONFERANSI (ICYSS) (14-15 KASIM 2020)

CED Koordinatörlüğünde düzenlenen, Türkiye temsilciliğini Gökçe PEKMEZCİ’nin ve takım lideri görevinin Gökhan KUNDAKÇI’nın yürüttüğü, Microsoft Teams üzerinden düzenlenen 3.Uluslararası Genç Sosyal Bilimciler Konferansı’nda (ICYSS), *Coğrafya* alanından Memduh Atasoy Çoruh, *Tarih* alanından Öykü Özel, yarışan projeler arasında jüri tarafından en özgün ve sürdürülebilir proje kapsamında değerlendirilerek *Jüri Özel Ödülü* almaya hak kazanmışlardır.

Türkiye’yi en başarılı şekilde temsil ederek bizleri bir kez daha gururlandıran öğrencilerimizi ve danışman öğretmenlerimizi gönülden tebrik ediyoruz.

 

 

B. ULUSLARARASI AFET VE DİRENÇLİLİK KONGRESİ PAYDAŞLIĞI (EKİM 2020)

Coğrafya Eğitimi Derneği olarak paydaşı olduğumuz 2. Uluslararası Afet ve Dirençlilik Kongresi (idRc2020) kapsamında CED YK Başkanı Çağdaş Yüksel moderatörlüğünde, Prof. Dr. Kirami Ölgen (Ege Ün.), üyelerimiz Prof. Dr. Semra Günay Aktaş (Anadolu Ün.), Doç. Dr. Hakan Önal (Balıkesir Ün.), Dr. Ufuk Sözcü (Kastamonu Fen Lisesi) ve Engin Kahyaoğlu (Koç Okulu)’nun katılımlarıyla “Coğrafya Eğitiminde Afet Bilinci” başlıklı panel gerçekleştirilmiştir.

 

C. COĞRAFYA EĞİTİMİ DERNEĞİ ÇALIŞMA KOMİSYONLARI

Coğrafya Eğitimi Derneği (CED) üyelerinin gönüllü katılımı ile coğrafya eğitimine katkı sunmak için oluşturulan çalışma gruplarıdır. Çalışma gruplarının hazırladığı projeler toplantılarla düzenli şekilde yürütülmektedir.

 

D. COĞRAFYA EĞİTİMİ DERNEĞİ ORYANTİRİNG KURSU (2 EKİM- 4 KASIM 2020)

Coğrafya Eğitimi Derneği (CED) ve Yakamoz Gençlik Spor Kulübü iş birliği ile düzenlenen oryantiring eğitimi, derneğimizin üyelerinin katılımıyla İzmir’de gerçekleştirilmiştir. Bayraklı Halk Eğitim Merkezinde verilen 40 saatlik kurs sonunda katılımcılar sertifikalarını almıştır.