CED 2019 SONBAHAR FAALİYET RAPORU

A. II. ULUSLARARASI COĞRAFYA EĞİTİMİ KONGRESİ (03-05 Ekim 2019)

Uluslararası Coğrafya Eğitimi Kongresinin ikincisi 3-5 Ekim 2019 tarihlerinde Eskişehir Osmangazi Üniversitesi, Eğitim Fakültesi, Türkçe ve Sosyal Bilimler Eğitimi Bölümü tarafından organize edilmiştir. “Güçlü Coğrafya Eğitimi, Güçlü Gelecek” temasıyla Eskişehir Osmangazi Üniversitesi, Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen İkinci Uluslararası Coğrafya Eğitimi Kongresi’nde bizde paydaşı olarak derneğimizin standını kurarak tanıtımlarda bulunduk. Hem yönetim kurulu hem de üyelerimizle birlikte yüksek bir katılım sağladığımız başarılı bir kongre geçirdik.

 

B. CED BULUT GÖZLEMCİLİĞİ VE BULUTLARI ANLAMAK KONFERANSI (17 Ekim 2019)

Coğrafya Eğitimi Derneği tarafından düzenlenen ve yoğun ilgi gören, Prof. Dr. Murat TÜRKEŞ’in katılımıyla “Bulut Gözlemciliği ve Bulutları Anlamak” başlıklı konferans 17 Ekim 2019/Perşembe günü saat 18.00de Türkan Saylan Kültür Merkezi(İZMİR)nde gerçekleştirilmiştir.

 

C. EGE ÜNİVERSİTESİ COĞRAFYA BÖLÜMÜ ÖĞRENCİLERİ gençCED TANITIM GÜNLERİ (11 ve 13 Aralık 2019)

Coğrafya Eğitimi Derneği tarafından kurulan ve Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyan gençCED oluşumu ile ilgili Ege Üniversitesi’nde Coğrafya Bölümünün işbirliğiyle beraber tanıtımlar gerçekleştirdik.